Jeśli uznajecie Państwo, że to, co robimy, jest potrzebne, bardzo prosimy o wpłaty na nasze konto: 49 1540 1287 2001 0000 0664 0001. Możemy funkcjonować wyłącznie dzięki naszym Darczyńcom!
UWAGA!
W celu uzyskania pełnego wymiaru infografik proszę klikać w pierwszy link znajdujący się pod tytułem każdej z nich.
Link do podglądu i/lub ściągnięcia infografiki
Oto jeden z powodów dlaczego skrót LGBT+ to ideologia! Subiektywna, zmienna identyfikacja psychiczna (świadomość płci czy seksualności) zastępuje obiektywną rzeczywistość. To, co o sobie myślimy, nie może zastąpić biologicznych faktów! W przyrodzie istnieją tylko 2 płcie i tylko związki heteroseksualne mogą się rozmnażać (mówimy o ludziach, a nie np. ślimakach:)! Naginanie lub ignorowanie biologii jest groźną, utopijną ideologią. Ludzi szanujemy, ale sprzeciwiamy się ideologii. Każda z takich wykreowanych sztucznie identyfikacji aspiruje, aby mieć swoją flagę. Tu naliczyliśmy ich w sumie 235 (54+77+104)! Podajcie dalej! Dotychczas, FB w Wlk. Brytanii dawał możliwość wyboru jednej z 71 orientacji, tu padł kolejny rekord.
Źródła:
Plansza n1 (od lewej): https://www.wattpad.com/story/214120343-pride-flag-hand-book
Plansza n2: https://www.wattpad.com/story/226193379-pride-flag-handbook-part-2
Plansza n3: https://www.wattpad.com/story/228188937-pride-flag-handbook-part-3
Link do podglądu i/lub ściągnięcia infografiki
Homoseksualizm dotyczy osób – i ideologii. Transseksualizm – dotyczy osób i ideologii. Tu a tu postępujemy inaczej. Gniew społeczny dotyczy ideologii, a nie osób (chyba że są aktywistami).
Wiele osób miałoby mniej kłopotów i rzadziej dawalibyśmy ruchowi LGBT preteksty do promocji swoich haseł, gdybyśmy pamiętali o tym ważnym rozróżnieniu: na wymiar społeczny i indywidualny.
P.S. Kolory czerń i biel nie mają znaczenia, służą kontrastowi.
5 ZNACZEŃ SŁOWA GENDER
Link do podglądu i/lub ściągnięcia infografiki
Oto jedna z infografik z naszego “tryptyku gender”.
“Genderyzm” używany jest po prawej stronie raczej w zmienionym i szerszym znaczeniu, jako substytut ideologii LGBT w ogóle, a nie tylko w odniesieniu do gender – płci społeczno-kulturowej czy transseksualizmu.
CO TO JEST GENDER w odniesieniu do płci ?
Link do podglądu i/lub ściągnięcia infografiki
Dlaczego gender i płeć biologiczna nie mogą i nie powinny być używane zamiennie?
Tak, jak okna i dach nigdy nie są całym domem, tak tożsamość płciowa (identyfikacja z płcią, płeć psychiczna) lub też role społeczno- kulturowe związane z płcią (płeć społeczno-kulturowa, czyli np. kto częściej zmywa naczynia, a kto naprawia samochód) są o wiele węższym pojęciem niż cała PŁEĆ w ujęciu biologicznym. Podczas “zmiany płci” fundament powyższego domu oraz w większości ściany i częściowo drzwi czy okna nie są zmieniane. Jest to więc klasyczny błąd pars pro toto (część jako całość). Mimo to w dokumentach międzynarodowych, paszportach, aktach urodzenia stosuje się określenie “GENDER” jako wybraną i subiektywną tożsamość/ekspresję płciową. Mnoży się takie “gendery” aż do ponad 70 ignorując binarność płci biologicznej.
Początkowo gender odnosiło się do ról społecznych (kulturowa koncepcja płci Margaret Mead 1929, Simon de Bevoir 1949), choć formalnie po raz pierwszy tego słowa użył John Money w 1955 roku w znaczeniu ról płciowych, ale zyskało na popularności od 1970 roku . Potem zaczęto je utożsamiać także z tożsamością płciową indywidualnej osoby. W wymiarze społecznym oznacza także dziedzinę wiedzy “gender studies” oraz ideologię gender. Inne znaczenie w jęz. ang. to “rodzaj gramatyczny” – męskie i żeńskie określenia. Słowo gender ma więc co najmniej 5 znaczeń.
Źródła danych:
Składniki, komponenty płci – na podstawie Brodziak A., Kłopotowski T., 2013, Biologiczne i środowiskowe uwarunkowania orientacji seksualnej, „Annales Academiae Medicae Silesiensis”, 67(4), s. 256–267.
Definicje “gender”:
Malta – prawo “Gender Identity, Gender Expression and SEx Characteristic Act z 2015 roku “
WHO – “What do we mean by “sex” and “gender” “?
PRZYKŁADY UŻYCIA SŁOWA GENDER:
UNICEF: tożsamość genderowa i orientacja płciowa jako podstawowe prawa dziecka – “Implementation Handbook for the Convention on the Rights of the Child: Fully Revised Third Edition” s.115 , komentarz: Christian Concern
Tożsamość genderowa i orientacja płciowa dzieci w międzynarodowych wytycznych do edukacji seksualnej UNESCO:
“International technical guidance on sexuality education” UNESCO 2018
“Seksualność może więc być rozumiana jako rdzeń człowieczeństwa, co obejmuje zrozumienie i ustosunkowanie sie do takich pojęć jak: ludzkie ciało, przywiązanie emocjonalne i miłość, płeć biologiczna (sex) płeć genderowa ,tożsamość genderowa, orientacja seksualna, seksualna intymność, przyjemność, reprodukcja” (s.17)
“Sexuality’ may thus be understood as a core dimension of being human which includes: the understanding of, and relationship to, the human body; emotional attachment and love; sex; gender; gender identity; sexual orientation; sexual intimacy; pleasure and reproduction. Sexuality is complex and includes biological, social, psychological, spiritual, religious, political, legal, historic, ethical and cultural dimensions that evolve over a lifespan”.
Program #SEXED s.35 “Gender oznacza płeć społeczno-kulturową, czyli na przykład to,
jaki wygląd, ubiór, zawód, zachowanie przypisuje się danej płci, oraz płeć psychologiczną, czyli tę,
z którą się utożsamiamy.”
OPIS STUDIÓW GENDER: strona www.rownosc.info ptpa.org.pl
DLACZEGO GENDER JEST IDEOLOGIĄ?
Link do podglądu i/lub ściągnięcia infografiki
…można by jeszcze dodać:
i kilka innych punktów…
Jeśli ktoś mimo wszystko chce wybrać transseksualny styl życia, ma do tego prawo, ale niech nie narzuca reszcie społeczeństwa, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży, swoich prywatnych opinii.
TRWAŁOŚĆ ZABURZEŃ PŁCI U DZIECI I MŁODZIEŻY
Link do podglądu i/lub ściągnięcia infografiki
Link do infografiki na FB
Pomimo tego, że większość dzieci z zaburzeniami w zakresie płci (dysforia płciowa) powraca do naturalnej płci, gdy są w tym wspierane , pomimo tego, że nie ma żadnych badań pokazujących długofalowe skutki terapii hormonalnych w tym wieku – zaleceniem środowisk wspierających lobby LGBT, w tym także profesjonalistów (WPATH) jest “eksploracja swojej tożsamości płciowej” (dowolnie wybranej) oraz tranzycja. To nie tylko naganne ze strony etycznej, to także nie logiczne! Alarmowaliśmy już na ten temat w innej naszej infografice.
CYTAT:
“Dysforia płciowa w dzieciństwie nie trwa nieuchronnie do dorosłości (14). W uzupełniających badaniach obserwacyjnych dotyczących dzieci przed okresem dojrzewania (w większości chłopców), które zostały skierowane do klinik celem podjęcia oceny dysforii płciowej, dysforia utrzymywała się do dorosłości jedynie u 6 do 23% dzieci (Cohen-Kettenis, 2001; Zucker, Bradley, 1995). Badani chłopcy w okresie dorosłości częściej identyfikowali się jako geje
niż osoby transpłciowe (Green, 1987; Money, Russo, 1979; Zucker, Bradley, 1995; Zuger, 1984).
Nowsze badania, obejmujące również dziewczynki, wykazały 12–27% wskaźnik utrzymywania się
dysforii płciowej do okresu dorosłości (Drummond, Bradley, Peterson-Badali, Zucker, 2008; Wallien, Cohen-Kettenis, 2008)
Z kolei utrzymywanie się dysforii płciowej do okresu dorosłości u adolescentów wydaje się być
znacznie częstsze. Nie zostały przeprowadzone żadne oficjalne badania prospektywne. Jednakże wszyscy z 70 adolescentów, którzy wzięli udział w uzupełniającym badaniu obserwacyjnym, u których zdiagnozowano dysforię płciową oraz włączono tłumiące dojrzewanie hormony, kontynuowali swoją tranzycję, rozpoczynając feminizujące/maskulinizujące terapie hormonalne (de Vries, Steensma, Doreleijers, Cohen-Kettenis, 2010).”(s.12)
“Jak zostało to omówione w rozdziale IV i przez Zuckera i Lawrence (2009), nie przeprowadzono oficjalnych badań epidemiologicznych dotyczących dysforii płciowej – zarówno u dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Potrzebne są więc dodatkowe badania, celem rzetelnej oceny rozpowszechnienia i utrzymywania się dysforii płciowej w różnych populacjach na całym świecie”. (s.13)
ZADANIA SPECJALISTÓW:
(s.15): “Zapewnienie poradnictwa rodzinnego i psychoterapii wspierającej w celu pomocy dzieciom i młodzieży w eksplorowaniu swojej tożsamości płciowej, zmniejszeniu niepokoju związanego z ich dysforią płciową i łagodzeniu wszystkich innych trudności psychospołecznych”.
“Specjaliści(-stki) z obszaru zdrowia psychicznego nie powinni narzucać binarnego spojrzenia na płeć kulturową. Powinni zapewniać swoim klientom(-tkom) pełnię możliwości w eksplorowaniu różnych opcji ekspresji płciowej. Hormonalne lub chirurgiczne interwencje są odpowiednie dla części osób nastoletnich, ale nie dla wszystkich.” (s.18)
“Klienci(-tki) i ich rodziny powinni otrzymać wsparcie w podejmowaniu trudnych decyzji odnośnie do zakresu, w jakim pozwala się klientom(-tkom) na wyrażanie roli płciowej zgodnej z ich tożsamością płciową, a także ram czasowych dokonywania zmian w roli płciowej i możliwej
tranzycji społecznej”. (s.18)
“Ze względu na fakt, iż feminizująca/maskulinizująca terapia hormonalna prowadzi
do zaburzeń płodności” (s.55)
“Przegląd zagrożeń zdrowotnych” (od s.104)
Źródło danych:
“Standardy opieki zdrowotnej dla osób transseksualnych, transpłciowych
i różnorodnych płciowo” WPATH https://www.wpath.org/media/cms/Documents/SOC%20v7/SOC%20V7_Polish.pdf?_t=1573660119
Link do podglądu i/lub ściągnięcia infografiki
Źródła danych:
Z terenu USA w samym tylko roku 2012 wydatkowano 120 mln dolarów na rzecz środowiska LGBT+ na świecie – źródło: FUNDs for NGO:
Fundusz ILGA Europe, dane za 2018 rok – z czego 29% z Komisji Europejskiej
ILGA World – budżet za 2018 rok, s.46
KPH – Sprawozdanie finansowe za 2016 rok