Instytut Ona i On | O równości w kontekście “parad równości” – 2 nowe infografiki
19757
post-template-default,single,single-post,postid-19757,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode_popup_menu_push_text_right,qode-theme-ver-16.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

O równości w kontekście “parad równości” – 2 nowe infografiki

O równości w kontekście “parad równości” – 2 nowe infografiki

Informujemy, że opublikowaliśmy dwie nowe infografiki dotyczące demaskowania manipulacji pojęciem równości. W czerwcu, jak znalazł.  Infografiki znajdują się w naszej nowej zakładce, poświęconej definicjom (LINK)

P.S.

P.S. Jeśli uznajecie Państwo, że to, co robimy, jest potrzebne, bardzo prosimy o wpłaty na nasze konto: 49 1540 1287 2001 0000 0664 0001. Możemy funkcjonować wyłącznie dzięki naszym Darczyńcom!  Dziękujemy nie tylko za finanse, ale także za wszystkie lajki, dobre słowa i tak potrzebną modlitwę.

 

W miesiącu licznych „parad równości”, na Zachodzie zwanych już „paradami dumy” proponujemy, aby przyjrzeć się nieco tak często wykorzystywanemu współcześnie pojęciu „równości”.  Osoby LGBT są oczywiście równe pod względem godności osobistej, czy podstawowych praw obywatelskich, ale wszyscy wiemy ,że nie o taką równość chodzi na paradach równości. Sprawdzaliśmy, Polska ma tu bardzo dobre prawo i statystyki w zakresie tych podstawowych praw (z którymi się w pełni zgadzamy). …chodzi głównie o tzw. równość małżeńską. Związki homoseksualne są  jednak kompletnie różne od związków heteroseksualnych: są bezpłodne, znacznie mniej trwałe, z większą ilością przemocy, z większą ilością partnerów seksualnych, także za wiedzą partnera, a w krajach gdzie są dozwolone tzw. małżeństwa homoseksualne bardzo mało osób zainteresowanych z tego korzysta. Co więc porównujemy w ramach „RÓWNOŚCI”? GODNOŚĆ OSOBISTĄ ? CZY PRAWO DO MAŁŻEŃSTWA?