Instytut Ona i On | 50 oryginalnych podziękowań dla rodziców!
20024
post-template-default,single,single-post,postid-20024,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode_popup_menu_push_text_right,qode-theme-ver-16.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

50 oryginalnych podziękowań dla rodziców!

50 oryginalnych podziękowań dla rodziców!

Bardzo prosimy o PILNE wsparcie finansowe na projekty dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa dzieci!

Nr naszego konta: 49 1540 1287 2001 0000 0664 0001

 

Dzięki uprzejmości redakcji portalu Afirmacja.info przedrukowujemy sporą część poniższego artykułu, którego autorką jest nasza prezes Agnieszka Marianowicz-Szczygieł. Ciąg dalszy znajduje się na stronie  portalu Afirmacja.info TUTAJ

fot. Shutterstock

Poniżej podpowiadamy różne formy podziękowań, z podziałem na kategorie i dla osób o różnej zasobności portfela czy z różnymi możliwościami. Do zastosowania podczas ślubów, jubileuszy i innych uroczystości rodzinnych.

Podziękowania oryginalne, pożyteczne i trwałe

  1. Drzewo z okolicznościową tabliczką dedykacyjną zasadzone w miejscowym ogrodzie botanicznym, parku, skwerze.
  2. Ozdobna ławka czy rzeźba z wygrawerowanym podziękowaniem w wyjątkowym miejscu.
  3. Cegiełka – wkład w remont zabytku połączona z wmurowaniem tabliczki upamiętniającej rodziców.
  4. Nowa odmiana kwiatu nazwana na cześć rodziców (wersja dla nielicznych – to zamówienie powstania np. utworu muzycznego).
  5. Przekazanie pamiątki rodzinnej jako eksponatu do lokalnego muzeum z okolicznościowym, krótkim listem uwidocznionym na ekspozycji.
  6. Zamówienie przepisu na nowe danie czy ciasto nazwane imieniem mamy czy taty u miejscowego cukiernika, u blogera kulinarnego itp.
  7. Wręczenie rodzicom własnego dyplomu, a może dzieła artystycznego z dedykacją. Ważne, aby było to coś, co potem jest dostępne w miejscu publicznym.
  8. Zorganizowanie lokalnego rajdu czy ufundowanie stypendium lub lokalnej nagrody nazwanej imionami rodziców. Nie musi być to wydarzenie cykliczne.
  9. Ułożenie z kamieni olbrzymiego serca (plus np. inicjały imion) na stoku wzgórza – wszystko sfilmowane z drona.
  10. Pomysł podobny, ale nie identyczny: wycięcie symbolicznego wzoru na polu (w zbożu, trawie), który widoczny jest dopiero z góry (plus oczywiście film z realizacji). Tu potrzebna jest kooperatywa z rolnikiem.

Podziękowania sentymentalne

  1. Podróż sentymentalna (do miejsca narodzin, poznania się, ślubu itp.) z eleganckim noclegiem.
  2. Album z historią życia rodziny (lub takowy w wersji video).
  3. Drzewo genealogiczne (w formie on-line, obrazu itp.).
  4. Dedykacja w radiowym koncercie życzeń.
  5. Opowieść rodzinna zbudowana wokół wyjątkowych przedmiotów rodzinnych, które rodzice losują z ozdobnego kosza, a członkowie rodziny opowiadają swe wspomnienia.
  6. Opowieść rodzinna zbudowana wokół wyjątkowych piosenek, które kojarzą się z konkretnymi okolicznościami.
  7. Prezentacja zdjęć rodziców przeplatana widokami retro miejsc ich dzieciństwa (to często jest niespodzianka), oczywiście przy nastrojowej muzyce.
  8. Przelot samolotu ciągnącego szarfę z okolicznościowym napisem, który wszyscy goście obserwują (trzeba sprawdzić pozwolenia).
  9. Kłódka z wygrawerowanymi imionami rodziców zawieszona na specjalnie do tego przeznaczonych mostach – a klucz wręczany jest oczywiście  rodzicom.
  10. Flaga z okolicznościowym napisem wywieszona na stałe (lub na krótko i tylko sfilmowana) w jakimś wysoko położonym miejscu (na szczycie góry, na lokalnej wieży itp.).
  11. Sfilmowana na zamówienie nostalgiczna rodzinna podróż w czasie przy pomocy niebanalnej techniki: malowania piaskiem, wycinanek, prostej animacji.
  12. Kolaż – prezent przygotowany przez dzieci z symbolicznymi dla rodziny przedmiotami, wydarzeniami, które dzieci głośno potem objaśniają.
fot. Shutterstock

Podziękowania na wesoło

  1. Film z dziećmi w roli aktorów, które odgrywają typowe rodzinne sytuacje, porady rodziców itp.
  2. Rymowany, zabawny wierszyk opowiadający historię rodziny (można wynająć aktora – strój do uzgodnienia w zależności od okoliczności i konwencji – kontusz, czy np. cwaniak – warszawiak).
  3. Dla rodzin umuzykalnionych – mini recital lub satyryczna piosenka z aluzjami rodzinnymi w wykonaniu dzieci (stylizacje strojów konieczne!). Może odbywać się w konwencji „do grającej szafy grosik wrzuć”).
  4. Może być rap😊
  5. Rysunek satyryczny na zamówienie (karykatura – tak, ale raczej państwa młodych).
  6. Bliźniacze koszulki (T-shirty) lub fartuszki z zabawnym tekstem dla obojga rodziców.
  7. Mini quiz dla rodziców ze znajomości siebie nawzajem lub wspomnień związanych z dziećmi lub znanych rodzinie powiedzonek czy miejscowej gwary nagrodzony prezentami w wersji maxi – np. duuuża czekolada, worek kawy, maxi śrubokręt  (oczywiście z wygrawerowaną dedykacją).
  8. Podziękowania „statystyczne” z nutą satyryczną: ile pieluszek zmienili nam rodzice, ile kg ziemniaków dla nas obrali, ile razy byli w szkole na wywiadówkach, ile par butów nam zakupili, ile kg zakupów przynieśli do domu itp.
  9. Stojak do robienia pamiątkowych zdjęć dla gości ze zdjęciem ślubnym rodziców (z otworami na głowy gości).

Podziękowania związane z hobby rodziców

  1. Praktyczne przedmioty przydatne w hobby, z wygrawerowanymi podziękowaniami (np. narzędzie majsterkowicza, etui na aparat fotograficzny, wędka, paleta malarska itp.)
  2. Zdobycie historycznego wydania ulubionej książki, płyty itp.
  3. Nowy element ulubionej kolekcji mamy lub taty.
  4. Pokaz tańca na zamówienie.
  5. Kilka pierwszych lekcji wprowadzających w nowe hobby, na które rodzice nigdy nie mieli czasu.
  6. Spotkanie lub odręczna dedykacja od ulubionej gwiazdy sportu, muzyki, autorytetu – nie ma tu gwarancji, ale warto spróbować…😊
fot. Shutterstock

Podziękowania zmaterializowane

  1. Dyplomy, puchary, listy gratulacyjne z dedykacją.
  2. Specjalnie zamówiony portret rodziców.
  3. Wyjątkowe zdjęcia rodzinne w ekskluzywnej oprawie, które rodzice uwielbiają zazwyczaj eksponować, a brakuje im czasu żeby je przygotować.
  4. Zafundowanie realizacji niespełnionego marzenia mamy lub taty.
  5. Drzewko do posadzenia.
  6. (…)

Ciąg dalszy na stronie  portalu Afirmacja.info TUTAJ

Zapraszamy do realizacji. Wiele pomysłów jest uniwersalnych i może zostać wykorzystanych nie tylko dla rodziców, ale także na inne okazje.

Agnieszka Marianowicz-Szczygieł