Instytut Ona i On | Jakie są polskie organizacje prorodzinne? – publikujemy wyniki ankiety APOP
19413
post-template-default,single,single-post,postid-19413,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode_popup_menu_push_text_right,qode-theme-ver-16.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Jakie są polskie organizacje prorodzinne? – publikujemy wyniki ankiety APOP

Jakie są polskie organizacje prorodzinne? – publikujemy wyniki ankiety APOP

Praktyczni pionierzy, pełni poświęcenia i zaangażowania, usiłujący zaradzić nowym problemom społecznym tam, gdzie nie ma jeszcze odpowiednich instytucji, badań czy grantów. Często bez komputera czy telefonu wykonują w większości nieodpłatną pracę – a pracują często codziennie lub po godzinach. Choć w ok. 50% sami mają rodziny 3+,  pomagają innym budować  godne życie, jakość i etos polskiej rodziny. Bez wsparcia instytucji publicznych czy biznesu funkcjonują jakby na własnej wyspie, trzymając się za to „blisko swoich”. Ewidentnie jest to pomijana i niedoinwestowana część sektora NGO, który w całości góruje większą stabilnością finansową i „profesjonalizacją działań” w stosunku do organizacji prorodzinnych. A jak wypadają organizacje prorodzinne na tle tzw. organizacji równościowych, które są zdecydowanie najbogatsze i hojnie wspierane przez  granty międzynarodowe oraz prą w kierunku decydentów i biznesu? Poniżej wyniki z ankiety APOP – pierwszego badania organizacji prorodzinnych.

 

LINK  do ANKIETY APOP

LINK do informacji prasowej

Jeśli uznajecie Państwo, że to, co robimy, jest potrzebne, bardzo prosimy o wpłaty na nasze konto: 49 1540 1287 2001 0000 0664 0001. Możemy funkcjonować wyłącznie dzięki naszym Darczyńcom!