Praktyczni pionierzy, pełni poświęcenia i zaangażowania, usiłujący zaradzić nowym problemom społecznym tam, gdzie nie ma jeszcze odpowiednich instytucji, badań czy grantów. Często bez komputera czy telefonu wykonują w większości nieodpłatną pracę – a pracują często codziennie lub po godzinach. Choć w ok. 50% sami mają rodziny 3+, pomagają innym budować godne życie, jakość i etos polskiej rodziny. Bez wsparcia instytucji publicznych czy biznesu funkcjonują jakby na własnej wyspie, trzymając się za to „blisko swoich”. Ewidentnie jest to pomijana i niedoinwestowana część sektora NGO, który w całości góruje większą stabilnością finansową i „profesjonalizacją działań” w stosunku do organizacji prorodzinnych. A jak wypadają organizacje prorodzinne na tle tzw. organizacji równościowych, które są zdecydowanie najbogatsze i hojnie wspierane przez granty międzynarodowe oraz prą w kierunku decydentów i biznesu? Poniżej wyniki z ankiety APOP – pierwszego badania organizacji prorodzinnych.
LINK do ściągnięcia wyników ankiety
LINK do 5 publikacji medialnych
Jeśli uznajecie Państwo, że to, co robimy, jest potrzebne, bardzo prosimy o wpłaty na nasze konto: 49 1540 1287 2001 0000 0664 0001. Możemy funkcjonować wyłącznie dzięki naszym Darczyńcom!
3-12-2021 wręczyliśmy wyniki naszego badania 36 organizacji prorodzinnych (wyniki pełne, 73 częściowe) Pani wiceminister Barbarze Socha. W ramach ankiety APOP (Analiza Potrzeb Organizacji Prorodzinnych) zadaliśmy 62 pytania dotyczące podstawowych informacji o organizacji, działalności, wpływu społecznego. Dane te porównaliśmy z informacjami nt ogółu organizacji pozarządowych w Polsce oraz tzw. organizacjami równościowymi. Pani Barbara Socha pełni funkcję Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Demograficznej oraz Podsekretarza Stanu Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Pani minister zapoznała się z nim jako pierwsza.
P.S. Jeśli uważacie Państwo, że to, co robimy jest ważne, bardzo prosimy o dobre słowo, modlitwę za nas i wsparcie finansowe na nr konta:
49 1540 1287 2001 0000 0664 0001
Poniżej 4 nasze infografiki zaczerpnięte z raportu APOP.
Dane z naszego badania organizacji prorodzinnych potwierdziły, że to organizacje prorodzinne są niedoinwestowane i odstają i na tle organizacji równościowych (które są najbogatsze) i na tle ogółu NGO. Najrzadziej korzystają także z grantów rządowych, samorządowych czy międzynarodowych (których często zwyczajnie brakuje). Pomimo tego, że przesłaliśmy kilka miesięcy temu nasz raport do Narodowego Instytutu Wolności, który zajmuje się organizacjami pozarządowymi, czy do wicepremiera Glińskiego, który pełni nadzór nad tym sektorem – nie przygotowano jak dotąd (28-04-2022) żadnych programów wsparcia, kampanii społecznych czy grantów. Czujemy się dyskryminowani!